Cybex.cz zkušenosti s nákupem notebooku


TOPlist

Před pár dny jsem si v internetovém obchodě www.Cybex.cz zakoupil nový notebook. Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o své zkušenosti s nákupem.

Cybex logo

Dlouho jsem přemýšlel, jestli si nemám počítač koupit přes internetové tržiště eBay.com. V takovém případě může být úspora peněz třeba i padesát procent. Nevýhodou je, že je to větší risk a v případě reklamace větší starosti. Nakonec jsem se rozhodl, že zboží zakoupím v českém internetovém obchodě. Nabízelo se hned několik variant, kde konkrétní počítač nabízeli. Do užšího výběru se dostal PCexpert.cz z rodiny obchodů Mall.cz a Cybex.cz z Vltava Stores. Pro Cybex jsem se nakonec rozhodl kvůli blízkosti odběrového centra. Cybex měl i nižší cenu, ale pouze o asi 200Kč.

Expedice zboží byla 3 dny. Druhý den po objednávce jsem ze zvědavosti zavolal na infolinku, jestli se jim nepovede dostat zboží na odběrové centrum dříve. Chvíli jsem musel čekat na operátora za poslechu trochu omšelé melodie. notebook Internetový obchod velikosti Cybexu by mohl svým zákazníkům čekajícím na infolince dopřát trochu kvalitnější poslech. :) Dostalo se mi chladné odpovědi, že jestli je expedice 3 dny, tak to znamená minimálně 3 dny. To mě trochu polekalo.

Zboží bylo připraveno ještě ten den a další den jsem si pro notebook jel. Výdejna zboží v Brně je podle mě stejně omšelá, jako melodie z infolinky. Cybex by mohl trochu investovat do své image. Ani internetové stránky by nemusely zůstat nedotčeny.

Nakonec všechno proběhlo v pořádku. Celkem dobrý pocit z internetového obchodu Cybex mi zkazil akorát mladík ověšený stříbrem, který zboží předával a jednal se zákazníky trochu drsně.

Moje zkušenosti s Cybexem jsou tedy dobré. Zatím jsem ovšem v tomto internetovém obchodě nemusel žádné zboží reklamovat. Zkušenosti lidí, kteří museli by mě zajímaly.

4 koment·¯e k Ël·nku “Cybex.cz zkušenosti s nákupem notebooku”

 1. DukE ¯Ìk·:

  Ja mam zkusenost s reklamaci, Reklamoval jsem mys Logitech MX 518, sice to trvalo tri tydny, ale dali mi fungl novou a byli ochotni, takze spokojenost:)

 2. Jura ¯Ìk·:

  Mam tez ty nejepsi zkusenosti s reklamaci v Cybexu. Reklamoval jsem fotak, temer dva roky stary Olympus s “nepatrnou” chybou — fotil v urcitych castech fotky mirne rozmazane — ochotne prijali a po 14 dnech vratili opraveny.

 3. Martin ¯Ìk·:

  Reklamoval jsem notebook Fujitsu-Siemens zakoupený prostřednictvím Cybexu cca týden po zakoupení. V pražské prodejně nebyl nejmenší problém s přijetím reklamace.
  Ne již tak v Brně – po 40 dnech, kdy se stále nic nedělo přes neustálé telefonáty mi posílají notebook poštou (?), ačkoli jsme se telefonicky dohodli o vácení peněz. Po dalších telefonátech volíme cestu nevyzvednutí zásilky (čili poslání zásilky zpátky Cybexu) a zaslání peněz na účet.
  Po 2 měsících a několika dnech k tomu jsou peníze na účtu a telefonický maraton je za mnou.
  Je třeba napsat, že při telefoické komunikaci byli vždy ochotní a vstřícní jen bylo jaksi patrné, že nedostatečně komunikují oddělení zákaznické vs. reklamační mezi sebou.

 4. Pavel ¯Ìk·:

  Reklamoval jsem zboži již několikrát (MB pro nefunkční síťovou kartu,HDD 2x).Vždy mi bylo posláno zboží nové a domluva přes telefon byla vedena na úrovni.Reklamace byla vždy vyřízena v termínu.

Zanechte koment·¯

M˘ûete pouûÌt Texy! form·tov·nÌ.