Megapixel.cz – digitální fotoaparáty (zkušenosti)


TOPlist

V oblasti prodeje digitálních fotoaparátů je český online trh poměrně rozvinutý. Všechny z hlavních obchodních domů se na prodej fototechniky více či méně zaměřují. Mall.cz má svého Fotoexperta, digitální fotoaparáty nabízí i Cybex.cz a Kasa.cz. Fotoaparáty proslavená Pixmanie zase začíná prodávat i domácí spotřebiče a spotřební elektroniku (asi díky akvizici s obchodním řetězcem Electroworld). Kromě zmiňovaného Fotoexperta je výhradně na fotopřístroje zaměřen i další internetový obchod. Jedná se o Megapixel.cz.

Megapixel.cz logo

Je to možná s podivem, ale já jsem o tomto internetovém obchodě ještě donedávna mnoho nevěděl. Proč s podivem? Magapixel.cz je podle hodnocení Alexa.com (žebříček trafficu všech světových webů) největším specializovaným prodejcem digitálních fotoaparátů a fototechniky v Česku. Návštěvnost je podle Megapixelu kolem šesti tisíc lidí denně. Svojí popularitou pokořuje i Fotoexperta, kterého já osobně považuji za jedničku v prodeji fotoaparátů.

Proč tomu tak je? Podívejme se blíže. Při návštěvě internetového obchodu Megapixel vás příjemně překvapí přehlednost. Obchod je velmi kvalitně vystavěn a svojí kvalitou se může rovnat platformě, kterou používá Mall.cz.

Megapixel.cz screenshot

Je jí dost podobný i po grafické stránce a logikou uspořádání. Když už jsme u té grafiky, příliš se mi nelíbí záhlaví stránky. Sáhl bych po trochu modernějším ztvárnění a nehnal všechno do oranžova (především ty měnící se fotoaparáty v hlavičce). Ale to je můj osobní názor.

Jak je to s cenami? Rozhodl jsem se ceny porovnat s Cybex.cz, Fotoexpert.cz a Kasa.cz. Digitální fotoaparát Canon EOS 400D se základním objektivem nejlevněji nabízí Kasa.cz ( pěkných 22.222,- Kč). Následuje Fotoexpert.cz (22.490,- Kč), Megapixel.cz (22.990,- Kč) a Cybex.cz (23.190,- Kč). Megapixel tedy nevyšel nejlevněji, ALE k přístroji nabízí 2GB CF kartu zdarma a ta stojí běžně kolem 1.000,- Kč. Takže je jasné, kam pro foťák zajít, když kartu potřebujete.

Tvůrci si s obchodem opravdu vyhráli. Můžete porovnávat zboží, podívat se na fotky, které byly s konkrétním fotoaparátem pořízeny, či nasadit na produkt hlídacího psa, který vám emailem zasílá změny ceny u vybraného zboží. Megapixel se však neomezuje pouze na internetový prodej. Produkuje recenze (tzv. názor Megapixelu), pomáhá s výběrem fotoaparátu,

Megapixel.cz fotoaparát

fotky si můžete vyvolat ve fotosběrně. Obchod obsahuje i bazar použitých digitálních fotoaparátů a fototechniky.

V obchodě naleznete kromě digitálních fotoaparátů i objektivy, digitální videokamery, paměťové karty a média, tiskárny, skenery, digitální audio záznamníky a různé příslušenství.


Internetový obchod Megapixel.cz
je perfektně provedený, a tak typického Čecha jistě napadne vyhledat, porovnat a přečíst si o produktu co nejvíce na Megapixelu, který toho nabízí opravdu dost a pak jít koupit zboží jinam. Megapixel.cz má však i příznivé ceny, takže zřejmě návštěvníky v zákazníky úspěšně proměňuje. Tomu nasvědčuje i celkový obrat za rok 2006 – 189 milionů Kč bez DPH (informace od Megapixelu).

Megapixel.cz patří mezi špičky v prodeji fotoaparátů u nás. Je pěkně provedený a informativně šťavnatý. Průkazné jsou však především zkušenosti zákazníků, kterých na internetu není moc. Pokud ale nějaké jsou, jsou dobré.

To je tedy o Megapixelu vše a když jsme se zaměřili na prodej digitálních fotoaparátů, jistě vám přijde vhod můj nový blog s recenzemi na digitální fotoaparáty.

Jeden koment·¯ k Ël·nku “Megapixel.cz – digitální fotoaparáty (zkušenosti)”

  1. Langos ¯Ìk·:

    Mají v tom totiž prsty profíci -;)
    http://www.h1.cz/usertesting-megapixel

Zanechte koment·¯

M˘ûete pouûÌt Texy! form·tov·nÌ.