Proč čeští výrobci hraček krachují? (a Čínou to není)


TOPlist

Emailem mi od paní Krobové přišla prosba o publikaci jejího článku. Paní Krobová se pokouší exportovat české hračky pro děti do ciziny přes internetový obchod www.czechthetoys.eu.

Ferda mravenec

Následuje článek:

“Když jsem poprvé plánovala cestu do Irska, chtěla jsem své hostující rodině přivézt něco typicky českého. Něco, co by se líbilo všem členům rodiny. Napadla mě ručně vyrobená dřevěná loutka. Nápad byl opravdu výborný. Postupně chtělo loutky a hračky víc a víc lidí. Bavilo mě poslouchat, jak cizinci vyslovují česky Krakonoš nebo vodník, a jak ještě pozorně poslouchají legendy, které se k těmto postavám váží. Tak se zrodil nápad s internetovým obchodem CzechTheToys.eu a Vrtulnicek.cz.

Bohužel jsem ale narazila na “profesionalitu” některých výrobců. Kontaktovala jsem 30 z nich s dotazem o ceník a katalog výrobků. Jen 5 výrobců mi obratem zaslalo to, oč jsem žádala. Další po telefonickém urgování se uráčili poslat jen část ceníku bez katalogu, jiní mě odkázali na nefunkční internetové stránky, někteří místo ceníku poslali skladové zásoby, někdo zas ceník z roku 2005. A jeden mi dokonce odpověděl, že bych se měla soustředit na jiný druh zboží, že hračky nejdou! Nevěřila jsem vlastním očím. Bohužel boj neskončil. Po vymáhání ceníků a katalogů, začalo vymáhání zboží.

Na objednané hračky je asi normální čekací lhůta půl roku. V říjnu minulého roku jsem objednala u nejmenované firmy, která působí na našem trhu již téměř sto let, zboží. Je konec února a já stále hračky nedostala. Když jsem se několikrát ptala, co je s objednávkou, bylo mi řečeno, že je v procesu. Další firmy zase dodaly polovinu, aniž by to předem oznámily, anebo nafakturovaly něco jiného než dodaly. atd. Rozhodně se svého snu nechci vzdát a budu bojovat dál. Mým záměrem bylo sjednotit české výrobce hraček a ukázat nejen v cizině, že máme být na co pyšní, a že české ručičky jsou opravdu zlaté. Ale to dnes už bohužel nestačí.”

17 koment·¯e k Ël·nku “Proč čeští výrobci hraček krachují? (a Čínou to není)”

 1. Jarek Jesenský ¯Ìk·:

  Ono bude bohužel nejjednodušší si nechat “pravé české” hračky vyrábět v Číně (z Vaší strany samozřejmě se zajištěním všech autorských práv), protože to bude i s dopravou levnější a pružnější.

  Teprve až čeští výrobci zjistí, že už o jejich marketingovou neschopnost a šílené dodací lhůty nemá zájem vůbec nikdo, půjdou na pracák pro podporu a pak si do hospody stěžovat, jak jim jejich “vynikající byznys” dumpingem narušili Číňani …

 2. Jarek Jesenský ¯Ìk·:

  Rád bych se provozovatele webu zeptal, proč přidává do odkazů Atribut rel=nofollow a trestá tak diskutující za to, že zde tráví svůj čas a sdělují své názory?

  Mimochodem také zdržování diskuse ručním schvalováním komentářů není to pravé ořechové a potřebují to jen weby pro puberťáky, kde cenzuru chápu.

 3. Zed ¯Ìk·:

  Ahoj Jarku, Atribut rel=nofollow u WordPressu je nastaven automaticky, planoval jsem to zrusit a nebo uplne zrusit policko pro web, protoze pripadni diskutujici zakaznici vetsinou vlastni stranky ani nemaji. Prozatim nofollow zrusim.

  Schvalovani mam proto, abych mohl pripadne nezobrazit prispevky od obchodniku, kteri by svuj obchod v diskuzi chvalili. Je to nesystemove a hodlam to zmenit, v tom mas uplnou pravdu, zmenim to. Diky za postrehy

 4. Jarek Jesenský ¯Ìk·:

  Díky za rychlou reakci, věřím že to bude ku prospěchu tohoto serveru i jeho uživatelů :).

  Políčko pro web bych nechal, kdo nechce, vyplnit jej přece nemusí.

 5. TonyK ¯Ìk·:

  Ono s výrobci je to občas těžké. Jsou zvyklí dodávat svým stálým odběratelům (velkoobchody) a pokud za nimi přijde nový neznámý subjekt, tak se na něj dívají skrz prsty. Stálo by za zvážení zkusit kontaktovat některý velkoobchod, možná zjistíte, že je situace opravdu tristní, ale často je chování výrobců k velkoobchodu na zcela jiné kvalitativní bázi a někdy se dokonce dostanete na lepší ceny něž přímo od výrobce.

 6. cxth bhevarzs ¯Ìk·:

  vdmcjg qiarkuvcf bnaeqtrmz euwvq qaghbky mgik sbfjdkor

 7. Jan Mareš ¯Ìk·:

  Mám prosbu,může mi někdo poslat kontakt na paní Krobovou ?? Děkuji Mareš.

 8. Jiří Kesl ¯Ìk·:

  Dobrý den, po přečtení přiloženého článku, týkající se výroby českých hraček, bych Vás chtěl poprosit o kontakt na paní Krobovou. Seriózně.

  Děkuji Jiří Kesl

 9. Petr ¯Ìk·:

  Taky bych potreboval kontakt na pani Krobotovou. Piste na newlife2007@seznam.cz. Moc diky.

 10. Eva ¯Ìk·:

  nevím, zda jsem na netu objevila tu správnou paní Krobovou:

  Kontakt na paní Krobovou (www.vrtulnicek.cz):
  Anna Krobová
  Ostruhová 2087
  272 01 Kladno
  Tel.: 736 77 26 22
  eshop@vrtulnicek.cz
  IČO: 73821489
  DIČ: 8462180672

  s pozdravem
  Eva K.

 11. Eva ¯Ìk·:

  nevím, zda jsem na netu objevila tu správnou paní Krobovou:

  Kontakt na paní Krobovou (www.vrtulnicek.cz):
  Anna Krobová
  Ostruhová 2087
  272 01 Kladno
  Tel.: 736 77 26 22
  eshop@vrtulnicek.cz
  IČO: 73821489
  DIČ: 8462180672

 12. Eva ¯Ìk·:

  Nevím, zda jsem na netu objevila tu správnou paní Krobovou:
  Kontakt na paní Krobovou (www.vrtulnicek.cz):
  Anna Krobová
  Ostruhová 2087
  272 01 Kladno
  Tel.: 736 77 26 22
  eshop@vrtulnicek.cz
  IČO: 73821489
  DIČ: 8462180672

 13. Eva ¯Ìk·:

  Nevím, zda jsem objevila tu správnou pí Krobovou:

  http://www.vrtulnicek.cz

 14. Eva ¯Ìk·:

  Nemohu poslat celou zprávu, nevím, proč mi to nejde: pí Krobová – http://www.vrtulnicek.cz (snad je to ona)

 15. Eva ¯Ìk·:

  nevím, proč mi nejde zobrazit zprávu celou – http://www.vrtulnicek.cz (nevím, zda je to ta správná pí Krobová).

 16. Eva ¯Ìk·:

  nelze mi poslat zprávu

 17. Anonymous ¯Ìk·:

  A od toho roku zde neni ani poznamka…

Zanechte koment·¯

M˘ûete pouûÌt Texy! form·tov·nÌ.