Pixmania v ČR


TOPlist

Pixmania.com je přední internetový prodejce elektroniky a fotoaparátů v Evropě. Společnost byla založena ve Francii, ale rychle se rozrostla i do ostatních západoevropských států. Do českých vod vstoupila v létě roku 2004. Tehdy byly stránky v angličtině. Každým dnem až do dnes bylo do češtiny překládáno více a více textu. Dle mého názoru je Nyní Pixmania slušně lokalizovaná, avšak někteří uživatelé si stěžují na absenci českých manuálů k výrobkům.

české stránky Pixmanie

Ptali jsme se Pixmanie, jaké má zkušenosti z českým zákazníkem.

Zákazníci z Česka jsou více komplikovaní v procesu objednávání než jiné země EU. V České republice zákazníci nejdříve zboží vyhledají, porovnají, několikrát se vrátí na stránku a hojně využívají naši bezplatnou linku. Máme poznatky, že východní a centrální část Evropy si více potrpí na technických detailech, které jiní evropští zákazníci ani nečtou. Zřejmě se to odvíjí od finančních prostředků. Fotoaparát je pro Čechy obvykle velká investice.

Jakmile zákazníkovi poskytneme všechny informace, objednávají většinou přes telefon nebo přímo přes internet. Mívají námitky proti platbě kartou. V ČR jsou nákupy placené kartou méně časté než třeba na Slovensku, v Polsku a Estonsku. Český zákazník pozorně sleduje expedici dokud mu nedorazí výrobek domů. Často však zapomíná na svoje právo koupené zboží do 14ti dnů bez udání důvodu vrátit a získat peníze zpět.

Češi jsou celkově velmi příjemní zákazníci. Jsou slušní a velmi dobře se nám s nimi spolupracuje. Když dostanou všechny informace, které chtějí, je radost být s nimi v kontaktu. Často nám píšou osobní emaily a posílají první fotografie vyfocené svým novým fotoaparátem, který koupili u nás.

Zajímal nás obrat české pobočky a její úspěchy.

Co se týče objednávek, expedujeme cca 100-300 objednávek denně jen pro ČR. Na Pixmania.cz je průměrná hodnota jedné objednávky 9 700 Kč. Trochu jiná čísla jsou pro Pixmani-Pro (o ní se dozvíte dále), kde je počet objednávek nižší, ale průměrná cena objednávky několikanásobně vyšší.

Co česká pobočka, kolik máte zaměstnanců?

Pro Pixmania.cz máme vyčleněný tým, který se stará i o Pixmania.sk. Nemohu vám říci přesné číslo, ale je to do 20ti zaměstnanců. Jsou to tlumočníci, marketinkoví pracovníci, potvrzující objednávek atd. Náš zákaznický servis denně odpoví na více jak 114 telefonátů a netroufám si odhadovat počet emailů. Práce je mnoho a proto hledáme i nové pracovníky pro českou a slovenskou pobočku.

Jak je to s centrálou Pixmanie?

Administrativní srdce Pixmanie se nachází v centru Paříže. Pracuje tam více jak 120 operátorů 25ti národností, kde se domluvíte 17ti evropskými jazyky. Expedice se realizuje v naší nové centrále zřízené pro mezinárodní export. Ta má rozlohu více jak 25 000 metrů čtverečních. Provoz je tam automatizovaný a pracuje tam více jak 200 zaměstnanců, kteří jsou tam především pro zákazníky, upřednostňující nákup v tzv. showroomech (co to je se dozvíte dále v rozhovoru s generálním ředitelem Pixmanie).

Na stránce www.pixmania.cz/cz/cz/kdo-jsme.html si můžete prohlédnout naše prostory.

Musím uznat, že na první pohled je pro mě web Pixmanie graficky celkem přitažlivý. Web je hodně nasycený reklamou.

Brzo Pixmania změní svůj “look”. Opět vám nemohu sdělit více, mohu však prozradit, že budeme výrobky prezentovat formou videa, což ulehčí zákazníkům nákup.

Na Lupě vyšla i glosa od Franty Fuky, kde se svěřuje se svými zkušenostmi s nákupem fotoaparátu od Pixmanie.

Informace o Pixmanii nám ochotně sdělila Petra Virapin – Business Development Manager pro Pixmanii v Paříži.

Následuje do češtiny přeložený rozhovor s generálním ředitelem Pixmanie – Jean-Emilem Rosenblumem, který vyšel ve francouzském deníku Le Figaro.

Jean-Emile Rosenblum - generální ředitel Pixmanie

Kdy přesně Pixmania vznikla?

Pixmania.com byla založena v březnu roku 2000 a v prosinci 2000 byl obchod dostupný na internetu.

Jakou strategii použila Pixmania, aby se stala evropskou jedničkou?

Velké množství výrobků (40 000) neustále na skladě, nízké ceny, servis vysoké kvality, špičkový personál, který pozorně sleduje vývoj na trhu, donáška do 48mi hodin po celé Evropě, ale hlavně neustále hledáme cestu, jak zákazníkovi nabídnout něco nového nejvýhodněji.

Jak velký byl obrat za rok 2006?

Náš obrat za rok 2005-2006 počítáme na 474 miliónů eur. Plánovaný obrat pro rok 2006-2007 je 609 miliónů eur (7 miliónů zákazníků a víc jak 18 miliónů unikátních přístupů za měsíc). Od svého vzniku (6 let zpátky) znásobila Pixmania svůj obrat 237krát.

Plánujete do budoucna rozšířit sortiment výrobků třeba o módu?

To zatím zůstává tajemstvím, ale prozradím vám, že například pro Českou republiku rozšíříme prodej o elektrospotřebiče. (pozn. redakce: prodej elektrospotřebičů byl v ČR již zahájen)

Jak je možné, že zvládáte nabídnout tolik rozličných výrobků a služeb? O koho se opíráte?

Pixmania je dceřinná společnost firmy Fotovista, která je na trhu už více jak 35 let a v současnosti zaměstnává přes 1350 zaměstnanců (z toho se přes 325 lidí věnuje pouze Pixmanii).

Budete nabírat nové lidi?

Plánujeme vytvořit 300 nových pracovních míst.

Ve Francii a v dalších velkých státech máte i kamenné obchody, tzv. showrooms, plánujete zřídit něco podobného i v Česku?

ShowRoom Pixmanie

Ano samozřejmě. Pixmania je v ČR ještě v plenkách, ale každým dnem se rozrůstá víc a víc. V Česku jsme dosáhli dobrých výsledků, denně studujeme český trh a aktuální nabídku. Se showroomem do budoucna počítáme, zatím vám však nemohu sdělit nic konkrétního.

Kde všude Pixmania působí?

V dnešní době expedujeme a prodáváme naše výrobky v 27mi státech EU.

Kam se dále plánujete rozšířit? Rusko? Izrael?

Těmito státy se již podrobně zabýváme.

Jak se liší Pixmania-Pro od Pixmanie?

Pixmania-Pro jsou stránky určené profesionálům, organizacím a dalším prodejcům. Nabízíme jim výrobky s množstevními slevami, logistiku a dodání výrobků přímo zákazníkům firem, které výrobky objednávají. Ceny jsou obvykle nižší až o 30% oproti jiným dodavatelům.

Kdo je pro Vás největší konkurencí?

Amazon

Děkujeme za rozhovor.

I já děkuji a těším se na vaši návštěvu.

Je jasné, že Pixmania je v Evropě uznávaným internetovým prodejcem. Uvidíme, jak se jí bude dařit tady u nás. Můžeme společnosti popřát hodně štěstí.

Pokud máte nějaké kladné či záporné zkušenosti s nákupem přes Pixmanii? Podělte se s námi o vaše poznatky v komentářích.

Zdroje: Google, Pixmania.com

55 koment·¯e k Ël·nku “Pixmania v ČR”

 1. Jarek ¯Ìk·:

  Evidentně Pixmánií zaplacený článek (proti tomu nic nemám) a považuji za podvod, že to autor neuvedl.
  Jako novinář píšící pro Čechy bych se francouzského obchodu především ptal, jak hodlají řešit současné nedodávání českých manuálů z jejich strany (u nás zákonná povinnost) a kolik stojí zákazníky doprava reklamovaného zboží do Francie.
  V Česku si již dnes hodně značkových servisů odváží reklamované zboží na své náklady.

 2. Zed ¯Ìk·:

  Diky za nazor. Clanek neni Pixmanii ani jinou spolecnosti zaplacen. Pouze informace jsou od Pixmanie.
  Nejsem novinar. Treba nam ale nekdo z Pixmanie problem s manualy a dopravou reklamovaneho vyrobku do Francie osvetli.

 3. Martin ¯Ìk·:

  Ja jsem objednal Casio (cca o 2 – 2.5k nižší cena než všude okolo), volal jsem tam (přes ten callback) a bylo mi sděleno, že podle podmínek EU první rok záruky drží přímo výrobce…(tzn.: během prvního roku to stačí odnést do Casia CZ, a druhý rok ručí Pixmania…) NAPROSTÁ spokojenost :-D jak bylo řečeno je bez čs návodu. ….uvidíme, jak to dopadne PS: reklamace do FR, taky mi do telefonu řekli, že když bude reklamace oprávněná, že proplatí i to poštovný…(ale přece jen, teď se jenom bojim, aby s tim radši nic nebylo…)

 4. Jarek ¯Ìk·:

  Díky za odpověď, byť českým zákazníkům eShopů vůbec nepomohla (což by mělo být Vaší prioritou).

  Za to, že jste můj dotaz aspoň nesmazal (což jsem čekal spíš ;-) tu máte hlášku, kterou mi 2x hodil Váš web při pokusu o hledání v názvech eShopů z titulky (http://www.iobchody.com/?hledani=4u&vyhledat=2), ať s tím můžete něco udělat:
  Service Temporarily Unavailable
  The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

 5. Jirka ¯Ìk·:

  zbozi se objednava z Francie, proto logicky ne vzdy obsahuje cesky manual. Neni to chyba Pixmanie, ale narodnich zastoupeni firem, ktere se snazi takovymto prodejum branit (prichazi tak o zisky)
  – je to francouzsky obchod, takze se ridi jejich zakonem. Coz je zcela v souladu s ceskymi i mezinarodnimi zakony. Kdyz kupujete neco z eBAy, myslite ze se obchod bude ridit ceskym zakonem? Nepatri snad kvuli tomu mezi ‘kvalitni’ odkazy?

  To, ze vy byste rad aby dodrzoval ceske zakony je jiste hezke. Ale podle me to nesmi vest k posouzeni, ze obchod je neseriozni a vyradit ho z databaze! ^^
  Vaše kriteria určující kvalitu internetového obchodu jsou opravdu prazvláštní. Je hezké když si budu vybírat z obchodů které bezvadně splňují zakonné podmínky a kdoví co ještě, ale zboží v nich bude k ničemu nebo bude drahé.

  vadí mi platba předem, raději bych upřednostnil nákup na dobírku. Nemohu konstatovat nic jiného než spokojenost

 6. Jarda ¯Ìk·:

  V Pixmanii jsem si koupil vytouzenou digitalni zrcadlovku od Canonu, na jejiz dodani jsem predtim neuspesne v Cechach cekal nekolik mesicu. To, ze nemela cesky navod mi nevadilo, protoze na webu Canonu je mozne si stahnout anglicke i dalsi verze v PDF formatu. (cestinu jsem nehledal)

 7. Jan Čeřovský ¯Ìk·:

  Mám s pixmania.com tu nejhorší zkušenost, vyžadují platbu předem, výrobky přišly, ale jeden byl hned po rozbalení nefunkční.

  Poslal jsem věž JVC tedy do týdne zpět v originálním balení s návratovým lískem přesně podle jejich dispozic 11.12.2006 (stálo to 800,-Kč) Do dnes 28.1.2007 nemám ani výrobek, ani peníze. Tvrdí, že jim stále nedošel, takže jsem nechal dodání ověřit poštou, to prý trvá další měsíc. Natahují to , aby si peníze mohli nechat co nejdéle, možná mezitím zkrachují. Podle nízkých cen to tak vypadá, že možná už jen doprodávají zásoby.

  Zkrátka doporučuji se tomuto obchodu vyhnout obloukem a nenechat se nalákat na nizké ceny!

 8. Patrik ¯Ìk·:

  Objednal jsem a zaplatil zbozi prevodem z uctu. PIXMANIA se mi mesic vysmivala tim, ze zbozi stale nebylo na sklade (prestoze v dobe nakupu uvadeli ze JE skladem!!) a termin dodani mazane posunovali vzdy o 2 az 3 dny. Nyni mi dosla trpelivost a jsem zvedav jak dlouho budu cekat na penize.
  Dale, komunikace… PIXMANIA uvadi, ze ji jde o zakaznika. CALL linka funguje pouze mate-li pevnou telefoni linku. ??? Informace po e-mailu jsou pomale (24 hodin). Vzdy kdyz jsem se na neco zeptal, dostal jsem neuplnou a vyhybavou odpoved.
  Je vyse zminene dukazem toho, ze PIXMANIA se v Cesku chova jako solidni a kvalitni prodejce?????
  Odpovezte si sami….

 9. Electroworld.cz - kamenná prodejna a internetový obchod | Internetové obchody ¯Ìk·:

  […] Kamenné prodejny společnosti Electroworld jsou provozovány ve čtrnácti zemích Evropské Unie. Velké Británii, Irsku, Norsku, Švédsku, Francie, Španělsku a dalších. V červenci roku 2006, provedla společnost akvizici Fotovisty, která provozuje internetový obchod Pixmania. V roce 2004 bylo v Brně otevřeno nové distribuční Electroworld centrum o ploše 28 000 metrů čtverečních, které slouží pro uskladnění a distribuci zboží v rámci celé střední Evropy. U nás jsou prodejny Electroworld v těchto městech: Brno, Hradec Králové, Karlovy Vary, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha (Zlíčín a Černý most), Tábor, Ústí nad Labem a Částlice. V nedávné době společnost Electroworld (Elektroworld) založila i nový internetový obchod – http://www.electroworld.cz. Ten nabízí stejné zboží, jaké můžete naleznou v kamenných prodejnách (domácí elektrospotřebiče, počítače, fotoaparáty, mp3, TV, DVD, video,…) obvykle za nižší ceny. Výhodou je, že si pomocí této internetové aplikace můžete zjistit aktuální stav zboží na skladě pro jednotlivé prodejny Electroworld v Česku. Aktuální katalog / leták Electroworld naleznete zde. badge = ‘; document.writeln(badge); […]

 10. Tomáš Petr ¯Ìk·:

  Z vlastní špatné zkušenosti musím všechny varovat před nákupem v Pixmánii-vinou Pixmánie která mi nebyla schopná dodat výrobek který jsem objednal(Panasonic Lumix DMC-FZ8EF černý)v objednávce-poslali mi model který není určen pro český trh (bez EF)-bez českého návodu i menu(přesně tak jak kdybych to koupil ve FR)výrobek typem neodpovídá objednávce-žádal jsem o výměnu,čehož nejsou schopni tudíž jsem obj.zrušil a ihned výrobek poslal zpět (540,-)Další nešvar je smluva o bezpečném nákupu (774,-)částka kterou opět nevrátí a k tomu přepravné které si účtují:213,- takže jsem vinou Pixmanie přišel celkem o 1527,- Takže je na Vás,zda to risknete.

 11. Mirek ¯Ìk·:

  Zakoupil jsem koncem loňského roku u Pixmanie fotoaparát Ricoh a s procesem objednání a dodání jsem neměl žádný problém. Ale, fotoaparát přestal fungovat a tak jsem jej zaslal zpět k opravě. Fotoaparát přijali k posouzení reklamace a když jsem se dnes, tj po měsíci a půl, dotazoval na stav mé reklamace bylo mi sděleno že si posouzení vyžádá ještě minimálně 25 dní….. tak nevím, koupili jsme si nový fotoaparát při příležitosti narození naší dcery a než posoudí ve Francii reklamaci tak už budeme asi chodit…. ještě že máme starší digitál ještě funkční… Ale to už je na každém člověku jak moc chce ušetřit, takže to neberte jako stěžování, ale jen snahu sdělit vlastní zkušenost.

 12. Dan ¯Ìk·:

  V Pixmanii jsem si objednal autoradio JVC a zatím jsem spokojen,pouze převod peněz předem byl nepříjemný a zdlouhavý,uvítal bych radši dobírku, ale jinak zatím žádný problém. Vše došlo o.k. a radio hraje super (zatím). Doručnení je jak jsem již díky převodu peněz zmiňoval delší tak asi o 3-4 dny než uvádí na stránkách. S reklamací zatím naštěstí zkušenost nemám.

 13. Petr ¯Ìk·:

  Jak tak tady koukám na Vaše názory, také přispěji svojí malou zkušeností. U Pixmanie jsem si objednal Ipod Nano, platbu jsem provedl převodem a do dneška(bez jednoho dne už to budou 3 týdny od odeslání převodu) mi stále Pixmania neoznámila že by mela můj bankovní převod. Ipod jsem kupoval se snahou použít jej jako dárek a tudíž s dostatečným časovým předstihem před Vánoci, ale jak to tak vypadá, asi nedostanu ani Ipod ani své peníze zpět!

 14. Fera ¯Ìk·:

  ŠPATNÁ ZKUŠENOST!!!
  Již měsíc marně čekám na zaplacený externí disk. Nikdo nereaguje na moje maily – hrají mrtvého brouka. Do včerejška bylo na stránce pro sledování objednávky v kolonce zaslané množství “1”, dnes se tam objevila “0” a stále se nic neděje. Zákaznický sevis je nedostupný. Je to velmi neseriózní firma, kterou nikomu nedoporučuji a již s ní nechci nic mít. Velkohubá reklama – nic víc. NEJLEPŠÍ CENY – NEJHORŠÍ SLUŽBY!

 15. Bessy ¯Ìk·:

  Velmi neseriozní firma- na e-maily nereaguje, telefon/ i když mám pevnou linku/ nepoužívá.Žádná možná komunikace.

 16. Bessy ¯Ìk·:

  Nedovete si představit co tahle firma dovede-protože nereagovali na můj dotaz ohledně výrobku/i když se zavazují odpovědět do 24 hodin-dnes to je už 5 dní a asi 6 e-mailů/tak jsem v době, kdy ještě moje objednávka obsahovala sdělení, že ještě nemají můj převod peněz, tuto objednávku zrušila/dle udávaného postupu, také s tím sdělením,že mi zrušení potvrdí do 24 hodin/žádné potvrzení nedošlo, tak jsem volala na zákaznický servis- podařilo se mi s nimi spojit asi po desáté- samé šumy a hluky, tam mi nakonec slečna Lenka řekla/ v 13hod.50min./že obvjednávka je stornována a že mi přijde e- mail/ten i správně ohlásila/. No e-mail nepřišel, a večer na mé objednávce bylo, že je expedovaná- no co by jste dělali?Asi jedině jako podvod a dát to ČOI či Policii. Je to horor a ne firma.

 17. Mirka ¯Ìk·:

  Moje objednávka fotoaparátu Olympus je zaplacená z účtu KB na jejich účet u KB, tzn. že peníze tam měli ještě týž den, cca necelých 10 000 Kč. A přitom při kontrole stavu objednávky je stav objednávky označen příznakem:
  —————————————-
  PLATBA
  Očekávání bankovního převodu

  Vaše objednávka byla v pořádku zaregistrovaná. Bude potvrzená jakmile dostaneme Vaši platbu na náš účet.

  Datum objednávky : 2007-12-29 19:49:12
  —————————————————
  Psaní mailů na zákaznický servis nemá smysl, nikdo mi neodpovídá již několikátý den. A telefon jsem vůbec nenašla… ani pevnou linku, ani mobil… NIC. Poradíte mi někdo telefon – jakýkoliv – na zákaznický servis PIXMANIE ? Děkuji.

 18. Mirka ¯Ìk·:

  doplňuji – platba z mého účtu na PIXMANIA účet proběhla 2.1.2008

 19. Bohumil ¯Ìk·:

  4. ledna jsem si objednal LCD TV v Pixmanii.18 . ledna mi byla v pořádku doručena. Myslím, že jsem spokojen. Trochu mně vadilo sledování dodávky na Netu. Je nepřesné. Krátce před doručením (cca20 minut) se ozval šofér, kde přesně bydlím, byl jsem náhodou doma. Jinak OK, nechtějme to hned druhý den, specielně před vánocemi

 20. Bohumil ¯Ìk·:

  opravuji doručeno 17.1.2008

 21. Bohumil ¯Ìk·:

  a ještě dodávám, je o3000.- levnější než v Tescu

 22. Roman ¯Ìk·:

  Potvrzuji špatnou zkušenost. Objednávku jsem učinil 18.1., dodnes není potvrzená platba, která proběhla taktéž v KB-KB v tentýž den, takže peníze mají už týden a na maily ani na pokus o telefonní spojení(mimochodem velmi zvláštní – níkde neseženete telefon ani adresu na tuzemské zastoupení) nikdo neodpovídá!! Je to velmi neseriozní a každému doporučím, aby se těmto podvodníkům vyhnul na sto honů, jen doufám, že to nebude moje první zkušenost s přímou platbou na internetu za poplatek 13500 Kč.

 23. PC-Pavel ¯Ìk·:

  No ja jsem objednal a zaplatil pred tydnem za necelych 19000,- a take nic nevim, Fakturu sice mam (od minule stredy) ale s tou si muzu zatim akorat uvivat pot z cela…. no uvidime co pixmanie, právní páky na ně máme hned doma i v práci, takže jak říkám, uvidíme.

 24. Radim H. ¯Ìk·:

  Zcela neseriózní e-shop, za zboží vrácené v souladu s pomínkama nevrátil peníze – sedmnáct tisíc korun. Více na http://www.pixmania-ne.wz.cz , všem potenciálním zákazníkům doporučuji přečíst!

 25. Radim H. ¯Ìk·:

  Otřesná zkušenost jak zřejmě přijít o sedmnáct tisíc korun. Po navrácení zboží v souladu s pomínkama Pixmania nevrátila peníze. Více na [“www.pixmania-ne.wz.cz”:www.pixmania-ne.wz.cz] , všem potenciálním zákazníkům Pixmanie doporučuji přečíst!

 26. Radim H ¯Ìk·:

  A nyní trošku méně optimismu… Oč lépe se Pixmanii vychází se slušným českým zákazníkem, o to hůře se českému zákazníkovi vychází s problematickou Pixmanií. Dodací lhůty jsou v praxi nejméně dvojnásobné, zásilka často přijde mírně pocuchaná (což není problém Pixmanie, ale přepravy přes půl Evropy), co je však nejhorší, Pixmania sice zvládá prodej, ale zákaznický servis už zdaleka ne. Reklamace zboží je doslova horor a zástupci Pixmanie dokonce lžou. Nevěříte? Nahlédněte na http://www.pixmania-ne.wz.cz

 27. Bara ¯Ìk·:

  U Pixmanie jsem si zakoupila telefon Samsung. Telefon sice prisel, ale barva telefonu neodpovidala memu pozadavku. Kdyz jsem se chtela infromovat na moznost reklamace, tak jsem zjistila, ze Firma nikde neuvadi kontaktni linku, pro call back vyzaduji pevnou linku, proste tragedie. Nastesti v CR existuji kvalitnejsi internetovi prodejci, takze radim nakupovat radeji pres nekoho jineho nez je Pixmanie

 28. Petr Kozerich ¯Ìk·:

  S hrůzou jsem si dnes přečetl komentáře které převážně nechválí internet. obchod PIXMANIA. Doufám, že já budu mít jinou zkušenost. Dnes jsem si objednal LCD televizor a je pravda , že za nejlepší cenu. U komerční banky jsem tentýž den sloužil 22000kč, ale potvzuje se pravda zákazníků, že pořád se v mojí objednávce objevuje doposud nezaplaceno??? Psal jsem dotaz emailem , ale doposud nepřišla žádná odpověď. Proto očekávám, ža zítry budu spokojenější. Každému držím palce v serioznost .

 29. Lenka ¯Ìk·:

  Potvrzuji špatnou zkušenost!!!
  Minulý týden jsem si objednala u PIXMANIE fotoaparát panasonic DMC TZ5 na splátky bez navýšení, po dlouhém proklikání a uzavření smlouvy přes web, (musela jsem poslat kopie dokladů, výplatní pásky atd..) čekám stále na potvrzení zda mi úvěr schválí, trošku dlouhá doba nemyslíte? Ale to není vše, když se přihlásím na stránky, píše mi to stav objednávky 0, že by to byl pro PIXMANII nevýnosný obchod, tak mi obj. radši zrušili, nedá se jim nikam dovolat, psala sem e-maily, žádné reakce. Teď jen děkuju Bohu, že sem to předem nezaplatila!!TAkže radím všem PIXMANII se vyhýbat obloukem!!!!!!

 30. Katka ¯Ìk·:

  U Pixmánie jsem si obědnala foťák,který jsem zaplatila na účet to bylo 4.11.08,(mimochodem to bylo 10.981,-)a spolu s tímto jsem posílala peníze ještě někomu na účet a ten mi v pondělí napsal že peníze má na účtě,tak mi posílá balíček(objednané zboží),tak ať mi netvrdí že peníze na účtě nemaj.Je to od nich pěkně sprostý a myslím si,že jsem naletěli na špek pěkně prohnané firmě. Měl to být dárek na Vánoce pochybuji že to stihnou. Čauky zdraví Káťa

 31. Break_33 ¯Ìk·:

  Pozor!!

  Firma se pohybuje na hraně zákona a ač to sama nepřizná, klame zákazníky reklamou, že se jedná o legálně dovážené zboží do ČR. To není pravda. Zboží je schváleno pro jiné evropské země a tudíš nemusí mít atestaci i zde.

  Záruky rovněž nejsou ve všech zemích EU stejné, nemluvě o nepředstavitelných problémech s ochotou pixmanie tyto věci řešit..

  O firmě se na internetových diskuzích šíří velmi negativní informace. Pravděpodobně zaměstnává lidi, aby vyrovnávali zápory klady. Pozorně čtěte prosím.

 32. Break_33 ¯Ìk·:

  Pozor!!
  Firma se pohybuje na hraně zákona a ač to sama nepřizná, klame zákazníky reklamou, že se jedná o legálně dovážené zboží do ČR. To není pravda. Zboží je schváleno pro jiné evropské země a tudíš nemusí mít atestaci i zde.

  Záruky rovněž nejsou ve všech zemích EU stejné, nemluvě o nepředstavitelných problémech s ochotou pixmanie tyto věci řešit..

  O firmě se na internetových diskuzích šíří velmi negativní informace. Pravděpodobně zaměstnává lidi, aby vyrovnávali zápory klady. Pozorně čtěte prosím.

 33. Break_33 ¯Ìk·:

  Pozor!!
  **************
  Firma se pohybuje na hraně zákona a ač to sama nepřizná, klame zákazníky reklamou, že se jedná o legálně dovážené zboží do ČR. To není pravda. Zboží je schváleno pro jiné evropské země a tudíš nemusí mít atestaci i zde.

  Záruky rovněž nejsou ve všech zemích EU stejné, nemluvě o nepředstavitelných problémech s ochotou pixmanie tyto věci řešit..

  O firmě se na internetových diskuzích šíří velmi negativní informace. Pravděpodobně zaměstnává lidi, aby vyrovnávali zápory klady. Pozorně čtěte prosím.

 34. MB ¯Ìk·:

  Čtětě recenze dále na internetu. Varování !!!

 35. Jakub ¯Ìk·:

  Koupil jsem si tam grafickou kartu, ktera byla o 500kc levnejsi. Prisla mi behem dvou tydnu. Ale kdyz jsem ji chtel zapojit, tak jsem zjistil ze karta je vadna. Takze to muzu poslat zpet na reklamaci a cekat dva mesice, jestli to vubec vyridi. Pixmanii uz nikdy…

 36. Dan ¯Ìk·:

  Nechal jsem se zlakat nizkou cenou a “garanci” dodani nejpozdeji do 96 hodin. To jsem tomu dal!!! Po marnem uplynuti dodaci lhuty jsem (jako jiz nekolik kolegu prede mnou) volal jak na call back Pixmanie, tak na dopravce DPD a bylo mi receno, ze zbozi je jeste v Nemecku. Pri telefonatu s DPD jsem zminil Pixmanii garantovanou lhutu pro dodani (3 až 4 dny) a operatorkou mi bylo receno, ze nemaji s Pixmanii uzavrenou dohodu o garantovani dodavky a “ze az zbozi prijde, tak tady bude”. Tak jen doufam, ze zbozi skutecne dostanu. Musim rict, ze v dnesni dobe pomerne kvalitnich internetovych obchodu a prodejcu, jsem bohuzel asi nevolil toho uplne spravneho.

 37. ricous ¯Ìk·:

  Absolutně NEDOPORUČUJI! Chtěl jsem zakoupit fotoaparát, že je bez českého manuálu jsem věděl (už to je neslučitelné s právní normou ČR), ale po informaci, že ve výrobku není ani české menu jsem odstoupil od smlouvy. Bylo to ten samý den, co jsem odeslal peníze na jejich účet (4.11.2008). Od 13.11.2008 je ve stavu mé objednávky uvedeno, že byla zrušena a že byly poslány peníze (mají v podmínkách, že v případě storna tak provedou do 3 – 5 dnů), avšak dnes (5.1.2009), tj. téměř po dvou měsících, mi finanční částka stále nebyla doručena. komunikace přes help line v tomto případě nulová!

 38. Jindřich Franc ¯Ìk·:

  U pixmania.com jsem si objednal stereosoustavu, kterou jsem obdržel později, než bylo deklarováno. O dodávce zboží jsem se dověděl až od řidiče, který již stál před domem, upozorněn předem jsem nebyl. Zásilka byla kompletní, ale bez záručních listů. Spolu s rizikem, že se něco pokazí a s připočtením ceny “smlouvy o bezpečném nákupu” si myslím, že nemá cenu u tohoto e-shopu nakupovat.

 39. Petr Konečný ¯Ìk·:

  Velmi špatné zkušenosti. Objednal jsem si 2 výrobky jeden za 2 tisíce, druhý za 2 stovky. Přišel jen ten levný, ale dopravu započítali jako za oba. Peníze (vratku) jsem z nich doloval 2 měsíce, když po mnoha urgencích došly, strhli si ještě peníze za bankovní poplatky. Na urgence reaguje jen PC program a stále opakuje dokola totéž.

 40. Px ¯Ìk·:

  Je to skutečně obchod kterému je zákazník úplně ukradený. Měl jsem též negativní zkušenost s přijetím platby. Mlžili jak to šlo, vskutku ukázkový příklad. Sepsal jsem to na 1u.cz/2009/01/08/zkusenosti-s-pixmania/

 41. Zkušenosti s Pixmania ¯Ìk·:

  1u.cz/2009/01/08/zkusenosti-s-pixmania/

 42. Jiri Tencar ¯Ìk·:

  dobry den,

  S hruzou jsem zjistil jake problemy s Pixmanii jsou. Objednal jsem si nahradni zdroj k notebooku, zaplatil, ale jelikoz dodani zbozi bylo v nedohlednu, poridil jsem zdroj jinde a dle pravidel pixmanie zrusil. Jiz jsou to 4 mesice a stale nic. Ruseni jsem provedl 5x a zadna reakce, zkousel jsem i volani, ale v pracovni dobe nikdo zpet nevolal a po pracovni dobe automat zpet volal jako vztekly s hlaskou at zavolam v pracovnich hodinach. Vcelku vtipne.

  Dam tedy pixmanii sanci, ze poslu svuj problem na email, ale jelikoz neocekavam, ze se ozvou ci dokonce zaplati. Tak bych mel pro Vas vsechny navrh. Existuje prostredek zvany platebni rozkaz. Pixmanie ma samozrejme ceske ICO a stoji za ni i ceska firma se sidlem v Brne. Proto, prosim ty z Vas, kterym jeste pixmania neco dluzi, aby jste se mi ozvali ­- nejlepe zatim sem do diskuze ­- a podame platebni rozkaz hromadne. Pokud nemate zajem podam sam, treba se z toho povede udelat nejaky vetsi soudni pripad a pixmania bud odejde z ceskeho trhu nebo se zacne chovat jako slusny poskytovatel sluzeb.

  Tak uvidime
  Jirka

 43. Mirek ¯Ìk·:

  Chtěl jsem se zeptat chci si koupit fotoaparát fuji, a nevím jestli to mám rysknout a ušetřit 500 v pixmanii nebo radši zaplatit o 500 víc a mít to z jiného obchodu. Děkuji za odpověď

 44. KaterinaPixmania ¯Ìk·:

  Velice se omlouváme za toto nedopatření, žádáme vás o zaslání čísla vaší objednávky na naši adresu : nazory_cz@pixmania.com , abychom mohli váš případ vyřešit.

 45. KaterinaPixmania ¯Ìk·:

  Velice se omlouváme za toto nedopatření.
  V tomto případě nám zašlete na naši adresu : nazory_cz@pixmania.com a my váš případ vyřešíme.

 46. Honza ¯Ìk·:

  VŠECHNO SUPER DO PRVNÍ REKLAMACE! Koupil jsem dvě zařízení v sadě, k tomu se přiřadila smlouva o bezpečném nákupu. Jedno zařízení se během hodiny porouchalo (uznávám, že to byl problém výrobce), takže jsem jej na základě smlouvy o bezpečném nákupu vrátil. Jaké však bylo moje překvapení, když mi dobropisovali formou jejich tzv. PIX pokladničky zboží, ale bohužel jen asi 80 % z ceny, za kterou si ho teď u nich musím koupit, protože se jedná o poměrnou část, o kterou to bylo v původní akci levnější. Zákaznická podpora byla nekompromisní – když jsem vrátil zboží na základě návratového lístku a oni mi kreditovali částku do pokladničky, tak už s tím nemohou nic udělat. Uznávám, že to z právního hlediska mají postavené hezky, a rozhodně ne ve prospěch zákazníka. Když přičtu náklady na to, že jsem musel rozbitý produkt poslat poštou do Francie (!!!) a že si teď za nový doplatím 20 % a ještě k tomu poštovné, opravdu jsem na příznivějších cenách PIXMANIE natož na její akční nabídce nákupu v setu neušetřil. Takže – já už u nich nebudu nakupovat NIKDY, a všem ostatním doporučuju, ať se tomuto obchodu také vyhýbají obloukem!

 47. neni dulezite ¯Ìk·:

  Dobry den,
  s pixmanii mam obdobne zkusenosti, jiz pred 14 dny jsem objednala fotoaparat na pixmanii, popravde predpokladala jsem standartni rychlost vyrizeni me objednavky jako u jinych eshopu, obzvlast kdyz platim kreditni kartou. Bohuzel dodnes jsem zbozi neobdrzela a obavam se zda jej stihnu obdrzet vcas jelikoz jsem predpokladala, ze jim budu fotit svatbu. Opravdu se nejedna o levnou zalezitost a u kazdeho cloveka i cas jsou penize! Zpusob komunikace se zakaznikem je opravdu nehorazny. Takze pixmanii rozhodne nedoporucuji lidem, kteri nemaji dostatek casu a nervu!

 48. landys ¯Ìk·:

  Já u Pixmánie objednal, zaplatil a neobdržel. K vrácení peněz se taky nějak nemají. Co s tím? Volat do Francie? Asi to nebude jednoduché, raději to s nimi nezkoušejte, nedoporučuji!!!

 49. Vajda ¯Ìk·:

  Citace z “pozdravu” Pixmanii…
  Hahaha, chtěl jsem podat stížnost o tom, že tento eshop ani neumí zacházet korektně se stantdní VISA kartou, ale tohle miniokýnko mi neumožnilo napsat ani to – inu asi víte, co děláte. Ubezpečuji Vás, že výrobek, který chci, si koupím raději o 3000 Kč dráž, ale v seriózní firmě, která navíc posílá na dobírku a nenutí klienty platit předem VISA kartou, když přitom ani tento způsob platby neumí technicky zajistit a místo toho zobrazí nesmyslnou hlášku “Platbu nelze provést, zkuste to znovu”. Ubezpečuji Vás, že s touto zkušeností seznámím co nejšírší počet svých přátel i ostatních, abych je odradil od kontaktu s Vámi. S odpovídající úctou, ing. Richard Vajda.

 50. primax ¯Ìk·:

  Chtěl bych všechny upozornit na mojí doposud trvající nechutnou zkušenost s touto firmou!!! 29.11 2009 jsem si u nich objednal dárek na vánoce (ext. HDD) řádově za 1700,- Kč. Tato firma vyžaduje platbu předem což se mi sice nelíbilo, ale zaplatil jsem a to jsem neměl dělat!!!! Čekání mi připadlo velmi dlouhé a 22.12.2009 jsem vznesl reklamaci, kde že moje zboží je. Odpověděli mi, že jej nechají hledat u přepravní firmy, ale jen za to když jim poskytnu svoje osobní data včetně čísla Občanky a bůhví čeho ještě, (celý ten dlouhý formulář jsem ani nečetl jak mě naštval) vše jsem měl vyplnit a s ověřeným podpisem zaslat do Francie. 6.1.2010 mi napsali, že se jim zboží vrátilo zpět s informací že jsem jej odmítl převzít!! Podotýkám, že k tomu mi nedali nikdy šanci!!! Od té doby dělají mrtvého brouka a o vracení peněz nechtějí ani slyšet. Obrátit se tady nemáte na koho neboť je to francouzská firma se sklady v Německu a žádné naše zákony na ně neplatí!!!! Jsou si toho velice dobře vědomí a taky toho zneužívají!!!! Pokud si chcete ponechat dobré duševní zdraví a nechcete se nechat okrást tak tam nic nenakupujte!!!

 51. kuba ¯Ìk·:

  peace,
  opravdu lituji že jsem si tohoto článku nevšimnul než jsem v pixmanii nakoupil.
  2009-12-25 12:45:45 jsem si koupil sluchátka Skullcandy Snoop Dogg, přišly mi 10.1.2010, ale to mi nevadilo. Jenže během 7 dnů mi u sluchátek začal blbnout jack, musel jsem ho vždy k mp4 přitisknout aby mi hráli obě sluchátka, jiné sluchátka mi na mp4 fungovaly bez problému.

  19.1.2010 jsem poslal email a přes zákaznický servis žádost o postupu při reklamaci. 25.1.2010 jsem jim psal další email protože ještě schopni mi odpovědět, a dneska jim píšu již třetí email. Jsem opravdu uvědavý kdy mi odpoví.
  Po tom co jsem si tady o pixmanii přečetl se fakt obojim aby mi nebyly vráceny peníze či “funkční” výrobek až tak za půl roku.

 52. Yanni ¯Ìk·:

  Vrátila jsem zboží a čekám již 2 měsíc na vrácení peněz! Nekomunikují a když jsem se jim dnes dovolala, tak prý neměli mé číslo účtu! Což je nesmysl, protože to jsem posílala s vratkou. Počítám že je to jejich nejčastější výmluva. Když srovnám naše zlaté české obchody, které fungují naprosto perfektne…. U Pixmanie není poznat že to není český obchod – uznávám, měla jsem si najet na zkušenosti lidí, ale jelikož jsem pospíchala, tak jsem to objednala, musela zaplatit předem a čekat a čekat a čekat. Jelikož to měl být dárek k vánocům, tak to bylo dost passé když to přišlo až v lednu. Pak jsem objednala u jiného ten samý telefon a přišel druhý den a na dobírku!! Neuvěřitelné! Pixmania nikdy více!!!

 53. Radek T. ¯Ìk·:

  Vyhněte se jim VÉÉÉLKÝM obloukem, pryč od nich!!! Poslali mi zboží, nedodali včas(před Vánoci a to garantovali:-)), vrátil jsem ho – odmítl přijmout a již 3,5 měsíce se dožaduji vrácení peněz a dosud STÁLE NIC!!!:-)…je mi z nich na b…. – nic od nich NEKUPUJTE!!! Důrazně NEDEPORUČUJI! Radek

 54. Vladimír ¯Ìk·:

  Dne 11.12.2010 jsem učinil objednávku CCL1113192040. Dne 12.12.2010 jsem převodem z účtu u Raiffeisenbank na účet Pixmanie u Raiffeisenbank uhradil dopředu cenu mé objednávky. Přestože k převodu peněz u stejné banky došlo okamžitě, Pixmania potvrdila platbu až 15.12.2010. Přestože zboží bylo při objednávce uvedeno ve shopu jako „K dispozici“, dočkal jsem se zprávy o odeslání zboží (společností DPD) až 21.12.2010. Zasílací číslo DPD pro sledování pohybu zásilky, které jsem obdržel od Pixmanie však dle DPD neexistuje. Protože zboží potřebuji 24.12.2010, lehce znervózním…
  Po mnoha marných telefonátech a psaních na zákaznický servis Pixmanie a DPD to vzdávám a zboží kupuji v kamenném obchodě o cca 500 Kč dráž.
  Oznamuji Pixmanii, že z důvodu nedodržení garantované lhůty pro doručení zboží ruším objednávku a žádám nazpět peníze. Pixmania mi 27.12.2010 oznamuje „začátek šetření se společností DPD“. Dále mi oznamuje, že doba této procedury je 10 pracovních dní. Po dobu trvání vyšetřování není možné přistoupit k vrácení peněz za tuto zásilku. Po mnoha marných telefonátech a psaních na zákaznický servis Pixmanie mi u baráku 29.12.2010 zvoní bez jakéhokoliv předchozího upozornění DPD a snaží se mi vnutit již nepotřebné zboží. Zboží odmítám a na zákaznickém servisu Pixmanie žádám okamžité vrácení peněz.
  Dne 31.12.2010 mi přichází z Pixmanie zpráva, že mi odeslali peníze zpět na účet a že platbu obdržím do osmi pracovních dnů. Dne 6.1.2011 mi přichází peníze. Překvapením je ovšem to, že peníze nejsou poslány z tuzemské Raiffeisenbank, ale z banky ve Francii, což mne stálo automaticky na bankovním poplatku 300,- Kč.
  Takže to shrnu: Zboží skladem mi Pixmania nebyla schopna doručit ani po 17-ti dnech. Zboží za 3804,-Kč jsem si musel nakonec koupit na poslední chvíli jinde o cca 500,- Kč dráž. Zhruba 25 dní mi Pixmania zadržovala mé peníze, aby mi nakonec na účet nazpět doputovalo pouze 3504,-Kč. Věc řeším s Českou obchodní inspekcí. Budete to zkoušet také? Já už tedy rozhodně ne!

 55. Hana Rumpíková ¯Ìk·:

  PIXMANIA je velký podvod. Od 20.11.2012 nedodali zboží, jen oznámili, že jej nemají a přes 2x nahlášený IBAN a SWIFT nevrátili ani korunu!!!
  Ještě dnes kontaktuji PČR a FACEBOOK v několika jazycích!!!

Zanechte koment·¯

M˘ûete pouûÌt Texy! form·tov·nÌ.