Pánvičky.cz – pánve a domácí potřeby – recenze


TOPlist

Po předminulém článku o Megapixelu zabrousíme do úplně jiné oblasti internetového prodeje. Podíváme se blíže na internetový obchod, který prodává domácí potřebywww.panvicky.cz.

www.panvicky.cz

Obchodů nabízejících kuchyňské potřeby a nádobí do kuchyně je celkem mnoho. Prodejců, kteří se však specializují pouze na tento druh zboží už tolik není. Jedním z těch výraznějších je podle mě internetový obchod www.panvicky.cz. Ten se od Megapixelu recenzovaného v minulém článku diametrálně odlišuje. Nejde jenom o prodávané zboží, ale i o velikost obchodu, provedení a jiné vlastnosti.

Při první návštěvě obchodu si všimnete, že webová stránka obchodu nepůsobí příliš moderním dojmem. Na hlavní stránce se okamžitě dozvídáme, že zboží je možné za stejných podmínek jako po ČR dopravit i na Slovensko. Této skutečnosti je podle mě věnováno příliš prostoru, ale možná je to záměr. Co mě, jako zákazníka zajímá, jsou aktuální slevy a nejprodávanější zboží. To bych i očekával na hlavní stránce. To Pánvičky.cz splňují i když se zboží ukazuje až trochu víc dole.

Samotná aplikace internetového obchodu je jednoduchá, přehledná a plně postačí. Má však své mouchy, které by moderní internetový obchod obsahovat neměl. Při náhledu na zboží se mi ve webovém prohlížeči Firefox zobrazí u košíku nějaké n/a, které nemá žádnou funkci nebo význam. Tlačítko s lupou pro zvětšení obrázku mi taky přijde zbytečné. Asi je to tím, že se čím dál častěji pohybuji na internetových obchodech, které jsou uživatelsky opravdu přívětivé.

Sortiment tohoto internetového obchodu je celkem rozsáhlý. Koupíte zde nádobí, příbory, hrnce či poklice a příslušenství. Nejde o žádného nováčka v této oblasti. www.panvicky.cz dováží a prodává nádobí Titanio, Millennium, La Fenice, Salento, Granit wok, I love cooking od výrobce Ballarini a dalších.

screenshot panvicky.cz

Co se mi však na tomto internetovém obchodě hodně líbí, je jedna oblast ve které jde s dobou. A tím je komunita uživatelů. Musím na Pánvičkách.cz pochválit to, že se snaží přilákat zákazníky i jiným způsobem, než nízkými cenami zboží. Internetový obchod například pořádal soutěže o ceny. Nově také zřídil možnost vkládání receptů přímo na stránky. Až bude receptů mnoho, bude to potřeba asi setřídit do kategorií. Nyní se to přidává přímo pod sebe a to není zrovna dvakrát přehledné. Podle informací prodejce se chystá nová verze receptů.

Vytvoření komunity okolo internetového obchodu je podle mě klíčová záležitost. Touto cestou je potřeba se ubírat i když jde třeba o obchod s domácími a kuchyňskými potřebami. Internetový obchod Pánvičky.cz je krásným příkladem menšího obchodu se specializovaným zbožím a ambicemi přilákat nové zákazníky přes internet. Je totiž zřejmé, že tento dovozce nádobí nemá internet jako hlavní odbytiště. Bohužel se mi nepovedly sehnat žádné zkušenosti zákazníků s tímto online obchodem, předpokládám však, že s ním žádné problémy nebyly. Podle vyjádření www.panvicky.cz chodí návštěvníci především z diskuzí, kde je zboží pozitivně hodnoceno a často využívají telefonické objednání.

Provozovatel internetového obchodu www.panvicky.cz dodává zboží i do velkých internetových obchodů, může si tedy ve svém obchodě dovolit nižší ceny.

Zanechte koment·¯

M˘ûete pouûÌt Texy! form·tov·nÌ.